Jak znaleźć pracę w instytucjach UE?
Do konkursu otwartego może przystąpić każdy obywatel państwa członkowskiego UE, po spełnieniu określonych warunków. Pozytywny wynik konkursu nie daje jednak gwarancji natychmiastowego zatrudnienia.
Praca w instytucjach Unii Europejskiej to nie tylko wysokie zarobki, atrakcyjne świadczenia socjalne, stabilna praca, ale przede wszystkim szansa na rozwój zawodowy, przebywanie w międzynarodowym środowisku. Jakie są możliwości zatrudnienia w instytucjach UE? Jakie trzeba spełnić wymogi? Gdzie szukać ogłoszeń?
Różne procedury
Wyłonienie przyszłego pracownika następuje na podstawie różnych procedur rekrutacyjnych, w zależności od tego, czy osoba ta aplikuje na stanowisko:
∑ urzędnika (permanent officials, fonctionnaires),
∑ pracownika kontraktowego (contract staff, CAST),
∑ pracownika tymczasowego (temporary staff),
∑ pracownika zatrudnionego za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej (interim staff),
∑ asystenta parlamentarnego,
∑ oddelegowanego eksperta narodowego,
∑ stażysty.
Najliczniejszą grupą pracowników instytucji UE są urzędnicy wyłaniani w drodze otwartych konkursów (w kategoriach Administratorów – AD oraz Asystentów – AST)....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta